Kategorie
Uncategorized

Torebka damska – jaką wybrać?

Każda kobieta wie, jak ciężko jest zdecydować się w przypadku zakupu nowej torebki. Trud stanowi ogromna ilość modeli, dobór torebki do kolorystyki ubioru, funkcjonalności czy też okazji .Dlatego też kobiece garderoby często wypełnione są różnymi modelami torebek. W wyborze torebki decyduje wiele czynników:
Istotnym czynnikiem i pewnie dla ogromnej ilości kupujących znacząca jest cena, która bardzo często nie jest adekwatna do jakości wykonania. W przypadku wielu torebek płacimy za jej markę. Torebka potrafi kosztować od kilku do nawet kilkaset złotych, więc przedział cenowy jest ogromny. Dobry produkt powinien nam posłużyć przez dłuższy okres a co za tym idzie dobra jakoś wykonania i często wyższa cena w przeciwieństwie tańszych torebek, które zazwyczaj posłużą nam tylko na jeden sezon. Z tego powodu warto zastanowić się jaką torebkę chcemy wybrać czy wolimy częstsze zmiany czy jednak wolimy się bardziej przywiązać. W wyborze torebki decyduje wiele czynników.
Druga kwestia to rodzaj torebki. W sklepach możemy nabyć: listonoszki, kuferki, shopperki, kopertówki, aktówki i inne. Każdy z tych typów sprawdzi się przy nieco innych okazjach. Do codziennego użytku dobrze sprawdzi się listonoszka. Shopperki i worki ze względu na swoje duże rozmiary często okazują się najbardziej praktyczne na zakupy, do pracy, na plaże czy też jako bagaż podręczny. Kuferki ze względu na sztywność dobre są do przetransportowania rzeczy które muszą mieć swoje miejsce. Aktówka z rączką I z dodatkowym paskiem na ramie sprawdzi się u ludzi noszących dokumenty czy też laptopy. Z kolei kopertówka jest idealna na eleganckie przyjęcia czy też wyjście do Kościoła.
Następna kwestia to materiał z którego powinna być wykonana torebka. Dobrym rozwiązaniem torebek na co dzień są torebki wykonane ze skóry naturalnej bądź ekologicznej, które posłużą nam na dłużej, jednak skóra jak i zamsz wymagają stosowania specjalnych środków konserwujących i czyszczących. Jeśli jest to zbyt czasochłonne i wolimy włożyć torebkę do pralki, wówczas lepsze dla nas będą torebki z bawełny czy z podobnego typu materiału jak len czy jeans. Kopertówki najczęściej pojawiają się lakierkowane, co dodaje im elegancji i szyku, ale również jest i minus takiego materiału, a mianowicie na lakierku bardzo szybko widoczne są rysy i różnego rodzaju załamania. Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się torebki “obag” wykonane z silikonu, które tak na prawdę nie są ani wygodne ani pojemne ani nawet wykonanie nie jest warte ceny ale mają za to “wygląd”. Dodatkowym atutem takiej torebki jest możliwość zmieniania jej wyglądu w zależności od pory roku, koloru ubioru czy też humoru. Mianowice przy zakupie głównej przegrody zwanej “body” możemy zmieniać różnego rodzaju organizery oraz uchwyty które nadają charakter torebki jaki chcemy uzyskać.

Ważnym elementem jest również układ torebki. Można nabyć taką, która posiada jedną dużą przegrodę, jak i taką, która ma tych kieszonek znacznie więcej. Dzięki przegródkom łatwiej jest utrzymanie porządku w torebce oraz szybsze znalezienie rzeczy. Kieszonki mogą być wewnętrzne jak I zewnętrzne. Te drugie umożliwiają nam przechowanie rzeczy które chcemy mieć zawsze pod ręką jak np. Chusteczki, długopisy czy klucze. Jedna przegroda sprawdzi się na zakupy.
Przy wyborze warto kierować się długością paska bądź raczek. Torebki dzielą sie na takie, które nosi się w dłoni. Uchwyty do takich torebek są krótkie I powinny być dobrze wyprofilowane aby wygodnie sie je trzymało. Inne kobiety wolą zawiesić torebkę na ramie. Dobrze gdy pasek jest regulowany i nie ma problem w przypadku wzrostu użytkującej. Pasek nie może być za szeroki, wówczas straciłby na estetyce, jak również nie może być zbyt wąski, co powodowałoby wbijanie się jego w ramię. Coraz więcej torebek ma uchwyty do ręki ale posiadają również doczepiany pasek z którego robi nam się kuferkowa listonoszka. Kopertówka powinna mieć łancuszkowy pasek, co jeszcze bardziej podkreśli jej elegancki charakter.
Zapięcie torbki też ma znaczenie przy jej użtykowaniu. Jeśli chcemy torbę na zakupy wygodą jest brak jakiegokolwiek zapięcia, torebki na codzień powinny mieć zamki, które powodują dodatkowe zabezpieczenia przed zgubą czy też kradzieżą ważnych dokumentów, pieniędzy I innych ważnych rzeczy. W swojej ofercie torebki posiadają rówież zapięcie na guzik czy też magnes. Tego typu zapięcia często sprawdzają się w torebkach bawełnianych czy też plażowych. Najmniej praktycznym zapięciem jest zamek z dodatkową klapą na magnes, który ma za zadnie jedynie wyglądać. Takie torebki wybieramy okazjonalnie, gdzie nie musimy często do niej sięgać I tracić nerwy na mało funkcjonalne zapięcie.
Dla mnie osobiście najwajżniejszy jest wygląd zewnętrzny. To on sprawia, że kupię torebkę nawet jeśli nie jest mi ona w danym momencie potrzebna. Wygląd torebki jest ważny jesli potrzebujemy torebki na specyjalne okazje. Uniwersalnym kolorem jest kolor czarny, ewentualnie granatowy. Jeżeli wolimy jednak coś jasniejszego to beż bądź szarość będzie trafiona. Eleganckim kolorem jest bordo, jednak musimy mieć pewność, że posiadamy do tego koloru odpowiednią garderobę. Jeśli zaś takiej nie posiadamy to wystaczą nam bordowe dodatki takie jak przede wszystkim buty, ale może to być również apaszka bądź pasek.

Podsumowując, wybierając torebkę powinno się zwrócić uwagę na:

  • rodzaj :w zależności w jakich okoliczności mamy ją założyć,
  • materiał z jakiego jest wykonana : czy chcemy użytkować ja przed dłuższy okres, czy tylko ma nam posłużyć sezonowo,
  • układ torebki: mianowicie ilość przegródek zależnych od naszych potrzeb,
  • zapięcie: sprawdza się przy codziennym użytkowaniu,
  • wygląd zewnętrzny: “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Bardzo trudno pogodzić jest wygląd z funkcjonalnością. Jednak przy odrobinie szczęscia jest to możliwe
  • cena: bardzo często najważniejszy czynnik dla wielu kobiet.